Niedoceniany radca prawny

Dla większości z nas prawnik to adwokat: osoba, która w stylowej todze lub też garniturze reprezentuje nas w sądzie, wspomaga nas podczas rozprawy rozwodowej lub też w naszym imieniu tworzy, sprawdza oraz przedstawia odpowiednim organom wszelkiego rodzaju dokumenty i akta prawne. Ewentualnie jeszcze czasem prawnikiem bywa dla nas sędzia – to chyba najbardziej prestiżowa z odsłon tego zawodu. I właściwie na tym można by skończyć tę prawniczą wyliczankę, ponieważ o jeszcze jednym przedstawicielu tego zawodu, jakim jest radca prawny, niemalże nikt nie pamięta, a wielka to szkoda, ponieważ ten właśnie prawnik może się okazać najbardziej przydatny w codziennym życiu każdego z nas.

Nie tylko porady

Mimo że nazwa wskazuje na coś innego radca nie zajmuje się jedynie udzielaniem porad prawnych. Zakres świadczonych przez niego usług jest porównywalny z tym, czego możemy oczekiwać od adwokata, różnice są niemalże kosmetyczne: radca także może nas bronić w sądzie lub też być naszym przedstawicielem w wielu toczących się postępowaniach. Warto odwiedzić, chociażby wirtualnie, kancelarię radcowską i przekonać się, w jak wielu kwestiach możemy sobie pomóc decydując się na skorzystanie z pomocy tego fachowca.

Prowadzenie mediacji

Na specjalną uwagę zasługuje fakt, że radca doskonale sprawdza się podczas prowadzenia wszelkiego rodzaju mediacji i negocjacji. O tym rozwiązaniu bardzo często zapominamy decydując się od razu na pozwy, a warto pamiętać o tym, że wszelkiego rodzaju konflikty można skutecznie załagodzić z pomocą radcy

2 Comments

  1. no no, faktycznie niedoceniany, nie miałam pojęcia o tylu rzeczach

  2. Mediacje są uskuteczniane przez firmy, to osoby prywatne o nich zapominają.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*