Chcę rozwodu, ale boję się o tym mówić

Z roku na rok rośnie odsetek osób, które postanawiają zakończyć swój związek małżeński. Według statystyk swoje pożycie kończą głównie młodzi ludzie, dla których dalsze, wspólne życie nie ma perspektywy istnienia. W praktyce rozwód to wielomiesięczne rozprawy sądowe, które nie zawsze muszą kończyć się orzeczeniem o zakończeniu małżeństwa.

 

Żądam rozwodu… i co dalej?

Obok śmierci małżonka i unieważnienia małżeństwa rozwód to jedna z trzech przyczyn kończących prawnie zawarty związek. Niewiele osób wie, że małżeństwa nie można zakończyć z dowolnie podanego powodu. Aby wstąpić na drogę prawną, potrzebna będzie pomoc ze strony doświadczonego prawnika, który wyjaśni procedury rozwodowe, a przede wszystkim oceni, czy podawane przez Ciebie powody rozpadu małżeństwa kwalifikują się do orzeczenia przez sąd rozwodu. Ważne jest, abyś rozumiał prawo obowiązujące w Polsce i wiedział w jakim przypadku Twój wniosek kierowany do sądu przyniesie oczekiwany skutek.

 

Co z dziećmi?

Jeśli wraz z obecnym jeszcze małżonkiem posiadacie dzieci, tym trudniej będzie Wam wziąć rozwód. Zgodnie z przepisami sąd może odmówić orzeczenia rozwodu powołując się na art. 56 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, zgodnie z którym rozwód nie jest możliwy, jeśli w ten sposób ucierpi dobro małoletnich wspólnych dzieci. Co zrobić w takiej sytuacji? Najprostsza metoda to porady prawne online, które dostępne są dla Ciebie całą dobę i stoją za nimi doświadczeni prawnicy, czekający na zapytania. Adwokaci mieli styczność z wieloma sprawami sądowymi i tylko oni są w stanie powiedzieć Ci, czy masz szansę na rozwód z partnerem. Inna droga, często wymagająca pierwszych nakładów pieniędzy, to tradycyjne poradnictwo w kancelarii prawnej.

2 Comments

  1. Nie wiedziałam, że dzieci komplikują sam rozwód. Myślałam, że to tylko kwestia podziału opieki nad nimi

  2. Przechodziłem przez to, polecam znaleźć naprawdę dobrego prawnika!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*