CEIDG – otwarcie firmy

Każda osoba, która chce otworzyć swoją działalność gospodarczą będzie musiała pomyśleć o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Nie wymaga to może sporo czasu, ale trzeba złożyć odpowiedni wniosek, aby uzyskać CEIDG rejestr. Pomocne może okazać się wsparcie wykwalifikowanego prawnika, który ma doświadczenie w tworzeniu takich wniosków i z pewnością pomoże zagubionym klientom.

Jakie dane są potrzebne?

Wypełniając formularz CEIDG-1 należy pamiętać o wpisaniu kilku podstawowych danych, wśród których znajdują się imię i nazwisko, PESEL, czy też miejsce zamieszkania osoby składającej wniosek. Tylko w ten sposób można zgodnie z prawem założyć firmę i uzyskać potrzebny wpis do CEIDG.

Elektroniczny rejestr przedsiębiorców działających w Polsce

CEIDG jest elektronicznym rejestrem przedsiębiorców działających na terenie Polski, dlatego też należy dokonać wszelkich starań, aby znaleźć się w tym spisie. Wpis do CEIDG będzie też potrzebny osobom, które będą chciały po pewnym czasie odwiesić swoją działalność gospodarczą.

Ułatwienie w prowadzeniu firmy

Taki wpis sprawia, że:

  • zdecydowanie łatwiej można prowadzić swoją firmę,
  • działalność gospodarcza jest prowadzona zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami.

Dzięki wpisowi można w dowolnym momencie zmieniać swoje dane w CEIDG, uczynić to można choćby za pośrednictwem Internetu. Można także zamknąć w ten sposób swoją działalność gospodarczą lub też spowodować, że zostanie ona zawieszona, gdy ktoś znajdzie się np. w trudnej sytuacji finansowej. 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*